بلیط هواپیما به بمبئی قيمت بليط بمبئي بليط ارزان بمبئي

توضيح فارسي : 2 پرواز مستقیم در هفته به مقصد بمبئی با هواپیمایی ایران ایر

پرواز به بمبئی با هواپیمایی امارات - الاتحاد - کویتی و قطر ایر ویز

بهترین نرخها همراه با مناسبترین مسیرها


شما میتوانید پرواز مورد نظر خود را از طریق سایت شرکت رزرو فرمائید .

www.tahagasht.com

جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 22842555 تماس حاصل فرمائید.

* * *

بمبئی با نام جدید مومبای (انگلیسی: Mumbai مراتی:मुंबई) پایتخت ایالت ماهاراشترا از مهمترین شهرهای کشور هند است.

بمبئی در زبان هندی به معنای ساحل خوب است. این نام را، استعمارگران پرتغالی روی شهر نهادند. در سال 1995 نام این شهر، به «مومبای» تغییر یافت که نام یکی از خدایان زن هندی است. اما در خارج از هند، این بندر بزرگ همچنان به بمبئی معروف است.

:: بندر بمبئی، بزرگترین مرکز تولید پارچههای پنبهای و فیلمهای سینمائی شبه قاره هند است و از این رو به «بولیوود» نیز شهرت دارد ::

این شهر با وسعتی برابر 603 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 13,3 میلیون نفر (درسال2006) یکی از چهار شهر بزرگ و پرجمعیت کشور هندوستان است. این شهر در غرب کشور هند در ساحل دریای عرب واقع شدهاست. بمبئی یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت هندوستان و پایتخت تجارتی آن به شمار میرود.

شهر بمبئی بزرگترین بندر هند در ساحل غربی این کشور است. این شهر در واقع مرکز بانکداری، تجارت، مبادلات مالی، بازرگانی و صنعت کشتیسازی هند به شمار میرود. تمرکز امور اقتصادی و تجاری در بمبئی پس از استقلال هند نیز ادامه یافته و بعنوان شاهراه ارتباطی هند با ایران و جهان عرب اهمیت راهبردی خود را حفظ کردهاست.

در حال حاضر از بین جمعیت حدود 70 میلیون نفری ایالت مهاراشترا بیش از 20 درصد زیر خطر فقر زندگی کرده و خود بمبئی بزرگترین جمعیت کپرنشینان هند را در خود جای دادهاست. درآمد سرانه در هند حدود 1089 دلار میباشد لیکن ایالت مهاراشترا با داشتن بیشترین سهم در اقتصاد یک تریلیون دلاری هند رتبه یازدهم را در مقیاس درآمد سرانه در بین ایالتهای هند داراست. جمعیت شهر، همراه با حومههایش به حدود بیست میلیون نفر میرسد. شدیدترین جلوههای تضاد طبقاتی جامعه هند را میتوان در این شهر پیگرفت. از یک سو صاحبان ثروتهای سرشار در این شهر زندگی میکنند و از سوی دیگر تودههای فقیری که حتی قادر به سیر کردن شکم خویش نیستند. بیش از نیمی از جمعیت شهر، در حصیرآبادها وحلبی آبادها به تیرگی روزگار میگذراند.

بمبئی از اتصال 7 جزیره به یکدیگر در زمان حضور بریتانیا در هند به وجود آمدهاست. بسیاری از شهروندان هندی از ایالتهای مختلف به امید فرصتهای شغلی به این شهر مهاجرت مینمایند. از همین رو، تعداد ساکنین این شهر در روز 3 میلیون نفر بیش از ساکنین در شب برآورد میشود. در زمان استعمار انگلیس بر هند، بمبئی مرکز بخشهای اداری و حکومتی انگلستان در شبه قاره هند به شماره رفته و از نظر انگلستان «دروازه هند» بود.
امروزه بمبئی یکی از مراکز بزرگ تجاری، فرهنگی و گردشگری هندوستان است.


>> در مجموع هوای بمبئی گرم و شرجی است و مانند بسیاری از نقاط جنوبی و مرکزی هند دارای 3 فصل میباشد:
- تابستان، که از فروردین شروع شده و تا اوایل خرداد ماه ادامه دارد در این فصل هوا بسیار گرم و درجه رطوبت بالا است.
- فصل بارانهای موسمی یا مانسون که از اوایل خرداد شروع و تا اوایل مهرماه اامه دارد و توام با بارندگیهای بسیار شدید و سیل آسا است.
- زمستان که از اواخر شهریور شروع و تا اوایل اسفند ادامه پیدا میکند. با توجه به هوای ملایم، (بین 15 الی 25 درجه) این فصل از توریستی ترین فصول بمبئی به شمار میرود.

>>اماکن تاریخی و دیدنی:
طی یک سده حکومت بریتانیا بر این شهر ساختمانهای زیبا و مجلل و بناهای تاریخی متعددی از ایشان در این شهر بزرگ برجای ماندهاست.
- دروازه هند (Gate of India):
این بنا، که بازمانده دوران استعمار انگلیس است، در سال 1924 به عنوان یادبود سفر جورج چهارم پادشاه انگلستان و همسرش ملکه ماری ایجاد شد. شاه و ملکه، در سال 1911 به بمبئی سفر کرده بودند. در سال 1948 استعمارگران انگلیسی خاک هند را از همین دروازه ترک کردند. با توجه به این سابقه تاریخی، دروازه هند یکی از محبوب ترین محلها برای گردهمائی گردشگران خارجی است. دروازه هند، در عین حال در کنار هتل تاج محل واقع شده که محل اقامت خارجیهای ثروتمندتر است.

- موزه پرنس ویلز:
موزهای پرعظمت با آثاری درخورتوجه از دورانهای مختلف تاریخ و هنر هند همراه با نمونههایی از حیات وحش و آبزیان هندوستان است. این موزه بین سالهای 1904 و 1914 بنا گردید که در اثنای جنگ جهانی اول بهعنوان بیمارستان مورد استفاده قرار گرفت. معماری بنا به سبک گوتیک و از سنگ بازالت ساخته شدهاست. این بنا در میان باغ زیبائی تاسیس گردیدهاست که پس از مسافرت پرنس ولز در 1905 به هند بدین نام خوانده شدهاست.

- ایستگاه ملکه ویکتوریا:
که بزرگترین ایستگاه قطار در بمبئی و یکی از بناهای دیدنی دوران استعمار بریتانیا است. این بنای زیبا بهعنوان قصر برای ملکه انگلستان ساخته شد اما اکنون با تاسیسات جانبیاش و با نام «چاتراپتی شیواجی ترمینال» (یا CST) مورد استفاده عموم است و ایستگاه اولیه و اصلی قطارهای بیرون شهری و درون شهری بمبئی بهشمار میرود.

- دادگاه عالی بمبئی:
که نمونهای عالی از معماری دوران استعمار بریتانیا در هند محسوب میشود.

- موزه ویکتوریا:
در سال 1862 قطعه زمینی به مساحت 15 هکتار در کولابا جهت احداث باغ ویکتوریا اختصاص داده شد و در نوامبر 1872 به روی عمومی مردم گشوده شد. از آن زمان تاکنون 7 هکتار دیگر نیز به این باغها اضافه شدهاست. باغ دارای معماری منحصر بهفرد و زیبایی میباشد که موزه ویکتوریا نیز در آن واقع شدهاست.

- هتل تاج محل:
هتلی مجلل و مدرن است که روبروی دروازه هند در منطقه «کلابه» قد علم کردهاست. یکی از بناهای زیبا و دیدنی بمبئی و هند به شمار میرود و محل اقامت گردشگران ثروتمندتر است.

- دانشگاه بمبئی:
ساختمان این دانشگاه قدیمی که در نزدیکی دادگاه عالی واقع شدهاست دیدنی است و از شاهکارهای معماری سبک گوتیک در بمبئی است. قسمت کتابخانه و برج ساعت آن نمونه کوچکی از برج بیگ بن لندن است.

- مجموعه هنری جهانگیر:
این گالری در 1952 توسط جامعه هنر بمبئی بنا گردید. امروزه به منظور نمایش آثار هنری برای همگان از آن استفاده میشود و مجموعا دارای چهار سالن نمایش است.

- کتابخانه دیوید ساسون:
کار احداث بنای کتابخانه در 1870 به پایان رسیدهاست. این بنا نیز در منطقه نزدیک دانشگاه بمبئی واقع است.

- غار فیلها:
یا غارهای الفانتا که آثار باستانی شگفت انگیزی در آنجاست. در جزیرهای به همین نام به فاصلهای حدود 45 دقیقه با قایق یا کشتی تفریحی در جنوب بمبئی واقع شده که از طرف یونسکو بعنوان میراث فرهنگی اعلام شدهاست. حرکت به سمت این جزیره که یه جزیره میمونها نیز شهرت دارد از دروازه هند و توسط قایق و کشتیهای کوچک صورت میگیرد.

- حاجی علی درگاه:
زیارتگاهی و مسجدی است برای مسلمین که در میان دریا قرار گرفته و با مسیر پیاده روی به ساحل متصل است. این ساختمان در سال 1431 بنا شده و در ساحل ورلی واقع است. بیش از 40000 زائر در روزهای پنجشنبه و جمعه از این درگاه بازدید میکنند.

- زیارتگاه بهرهها:
مقبره دکتر سید ابومحمد طاهر سیف الدین پنجاه و یکمین دایی مطلق فرق بهرهها در منطقه بندی بازار شهر بمبئی قرار دارد. دوره داعی وی 53 سال بودهاست. بنای این مقبره در سال 1975 توسط یک معمار مصری تکمیل شده و تمام دیوارهها از سنگ سفید ساخته شدهاست. داخل این مقبره 114 نوع «بسم الله الرحمن الرحیم» در سنگهای قیمتی مانند الماس، لول، مرجان و غیره نوشته شدهاست. شعرهای نوشته شده توسط دکتر طاهر سیف الدین که چند تا از آن بدون نقطه و بدون الف نوشته شده در دیوارهای مقبره کنده کاری شدهاست.

- مارین درایو:
یا گذرگاه دریایی که گذرگاهی ساحلی در کنار دریای عرب است. در دوره سلطنت بریتانیاییها نام این جاده، گردنبند ملکه بود. در ساعات شب وقتی چراغها روشن میشود، این جاده شکل یک سینهریز مزین با جواهر را دارد.

- خسروباغ:
یکی از محلههای ویژه پارسیان هند است. به غیر اعضای جامعه پارسیان هند اجازه ورود به این مکان همچون سایر اماکن پارسیان داده نمیشود.

- مغول مسجد:
مسجد ایرانیان که به مغول مسجد مشهور است بوسیله شخصی بنام مرحوم حاج محمد شیرازی در حدود 154 سال قبل بنا شدهاست. وی که از تجار ایران مقیم بمبئی بودهاست، این مسجد را در محل امام باره رود نزدیک محله مسلمان نشین بندی بازار بنا نمودهاست متولیان این مسجد را جماعتی از شیرازیان مقیم بمبئی به عهده دارند که نسبت آنها به خانواده نمازی شیرازی میرسد.این مسجد یکی از مهمترین مراکز تشیع در بمبئی و حتی در هند محسوب میگردد. طبق وقف نامه موجود، متولیان این مسجد را اعضای خانواده نمازی تشکیل میدهند و در گذشته پیوسته پیشنماز این مسجد نیز فردی ایرانی بودهاست. اما در حال حاضر شخصی بنام شیخ محمد ناصری از اهالی کارگیل، یکی از شهرهای ایالت کشمیر این وظیفه را بعهده دارد. این مسجد دارای موقوفات و ساختمانهای متعددی است که پشتیبانی مالی این مکان است.

- چپاتی:
تفریحگاهی است در کنار دریا، مردم در شبها در این مکان جمع میشوند. خانوادهها با بچههایشان برای استراحت به انجا میروند. در رو بروی «چپاتی» ودر وسط آب دریا نزدیک به ساحل یک «بت» (صنم) بزرگی ساختهاند به عرض 2 متر و ارتفاع چهار متر. نام این بت بزبان هندی «سمندر کِی بگوان» است. یعنی (خدای دریا). هندوها بر این اعتقادند که اگر کسی دچار غرق در آب شد این صنم یا «بت» اورا نجات خواهد داد. فقط همینکه شخص احساس غرق شدن نمود، سه بار این بت را بزبان هندی صدا کند: (بچاو، بچاو، بچاو)، بچاو در زبان هندی به معنای «مرا نجات بده» است. البته قبل از ورود به آب دریا شخصی که موکل این صنم «سمندر کِی بگوان» است راهنماییهایی به مردم مخصوصا کودکان مینماید.

- بازار کرافت مارکت:
یکی از قدیمی ترین بازارهای بمبئی است. این بازار در کنار دیگر بازارهای سنتی و انبوه فروشگاههای بزرگ و چند ملیتی امروزی، هنوز رونق خود را حفظ کردهاست.

- بازارهای بمبئی:
افزون بر بازار تاریخی کرافت مارکت در شهر بمبئی بازارهای متعددی وجود دارد که اغلب به فروش منسوجات، پوشاک، صنایع دستی، مصنوعات و زیورآلات طلا و نقره و غیره در این شهر بزرگ، پرجمعیت و پر رونق اشتغال دارند.مانند بهیندی بازار، بازار کلابه و بازار بندیرا. شهر بمبئی به عطر «دهن العود»، «عود»، «صندل»، «مسک» و «عنبر» مشهور است. همچنین انبوه بازارهای مدرن و فروشگاههای برندهای مشهور جهانی در این شهر به فراوانی یافت میشوند.

- کملا نهرو پارک
افزون براین هماکنون بسیاری از مراکز جدید و ساختمانهای نوین جزو دیدنیهای این شهر بزرگ بهشمار میروند...


رزرو بلیت بمبئی - بلیت هواپیما به بمبئی - بلیت ارزان بمبئی

قيمت ها:

قیمت   ریال

عنوان بلیط :

بلیط هواپیما به بمبئی Mumbai

توضیحات :

2 پرواز مستقیم در هفته به مقصد بمبئی با هواپیمایی ایران ایر

:

پرواز به بمبئی با هواپیمایی امارات - الاتحاد - کویتی و قطر ایر ویز

:

شما میتوانید پرواز مورد نظر خود را از طریق سایت شرکت رزرو فرمائید .

:

بهترین نرخها همراه با مناسبترین مسیرها

:

رزرو تلفنی:24825-021

:

رزرو اینترنتی--آنلاین:www.tahagasht.com

عکس بزرگ :

files\8156\gallery\product\\timages\27489_40X40.jpg

عکس اورجینال :

files\8156\gallery\product\\timages\27489.jpg

عکس کوچک 1 :

files\8156\gallery\product\\timages\27489_200X200.jpg

تصویر200 * 200 :

files\8156\gallery\product\\timages\27489_145X145.jpg

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

5491